motopisiklet
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

R1100 Gaz telleri...

2 posters

R1100 Gaz telleri... Empty R1100 Gaz telleri...

Mesaj  Basri C.tesi Eyl. 06, 2008 1:05 pm

Bir cok R1100 sahibi senkron ayari veya ayar tutmamasi ve bunun sonucu olarak "surging" yani belli devirlerdeki guc kesilmesi/azalmasindan sikayet eder. Problemin ana etkenlerinden bir tanesi, motorun ustunde hala uretimde takilan gaz tellerinin bulunmasidir. Bazi erken uretim motorlara hatali/borusu icinde kayamayan/yapisan gaz telleri takilmistir.

BMW 3/7/1996 tarihinde 2748 sayili bir servis bulteni yayinlayip 30000 km altindaki ve asagidaki VIN (sase) numaralarindan daha dusuk sase numarasina sahip olan motorlarin hatali olan gaz tellerini ucretsiz degistirme taaahhudu verdi. Bu hala gecerli fakat bu yasta hic bir motorun 30000 km nin altinda oldugunu tahmin etmiyorum.

R1100RS 0312537
R1100GS 0381479
R1100R 6379238
R1100RT 0440499

Eger motorumuzun sase numarasi yukardikaki numaralardan dusukse ve hala uzerinde imalatta takilan gaz telleri var ise, yeni, dusuk surtunme ozelligine sahip tellerle degistirmmemiz gerekir.

Benim, ayar yaparken, degisik motorlarda tespit ettigim, kirli, yapiskan, kirik, sIkIsmIs, vs. gaz tellerinin senkron ve diger bazi ayarlari kesinlikle kotu yonde etkiledigidir (Duydunmu Derya Smile )

Basri...
Basri
Basri

R1100 Gaz telleri... Empty Geri: R1100 Gaz telleri...

Mesaj  civilengine C.tesi Eyl. 06, 2008 2:30 pm

Kulağım sende abi... Very Happy

Bugün itibariyle bakım işine dalıyorum, siz zaten biliyorsunuz ama aramıza katılacak yeni arkadaşlara yol göstermesi açısından (yalan yanlış işler yaparsam uyarırsınız, kötü örnek olmayalım pirat ) buraya da ekleyeceğim. Hazır depoyu sökmüşkene gaz tellerini de kuracalamayı planlıyorum, başıma bir iş almam umarım..
civilengine
civilengine

R1100 Gaz telleri... Empty bmw debriyaj tel hakkında

Mesaj  Misafir Cuma Mart 06, 2009 6:39 am

meraba basri baba ben istanbuldan tarık devamlı yazılarını takip ediyorum bilgilerin için çok teşekkürler ama ne varki şimdi benim bir sorunum meydana geldi sormak istiyorum yanıtlarsan memnun olurum saygılar

Misafir
Misafir

R1100 Gaz telleri... Empty debriyaj teli

Mesaj  Misafir Cuma Mart 06, 2009 7:02 am

basri baba 99 model 1100 gs 6 ay oldu alalı 6 ay içinde 6 kere debriyaj telim kopuyor bu seferde orijinal alayım dedim kazıklanacağımı bile bile borusandan iç ve dış tel aldım taktım ayarlarını yaptım 70 tl paramı aldılar vicdansızlari, 20 gün bindim dün hisara arkadaşlarıma gittim yine tam kafadan koptu gece saat 2 de sinir oldum be abi, allahtan yanımda benim vespanın 2 liralık teli vardı dış kablodan gönderdim idareten yaptım ama kafama yer yaptı ne yapıcam giderken yine kopacakmı diye düşünüp duruyorum böle motormu kullanılır abi ya ..herkese sorup duruyorum, yok bende böle bişey diyorlar herkes 2 sene oldu bişi olmadı diyorlar bu sefer tam uyuz oluyorum bunda ne sorun olabilir be abi anlamıyorum, motorum temiz 2inci sahibinden aldım 78.000 kmde orjinal şimdi 90.000km oldu, bu sorun meydana çıktı,, basri baba zaten 2 lastik almak istedim 600 tl alamıyorum çıkma lastik bakıcam, ondanda korkuyorum çünki elim rahat durmuyor yola çıktımmı 150kmden aşağı gitmiyorum, bide şunu sormak istiyorum abi, 1150 deki gibi hidrolik debriyaj yapılırmı bu tel kopmasından bıktım yaa.. şimdiden tekrar selamlar..

Misafir
Misafir

- Similar topics